Forum GOTHIC WEB SITE Strona Główna GOTHIC WEB SITE
Forum o grach z serii Gothic
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy     GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gry MMO, które są rzeczywistymi grami RPG?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum GOTHIC WEB SITE Strona Główna -> Inne Gry / RPG/MMORPG
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ravenclau
Przybysz


Dołączył: 19 Sie 2020
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 22:15, 19 Sie 2020    Temat postu: Gry MMO, które są rzeczywistymi grami RPG?

Grałem w sporo gier MMORPG w ciągu ostatnich 15 lat, ale nigdy tak naprawdę nie utknąłem w żadnym z nich.

Everquest Online Adventures było moim pierwszym posmakiem gatunku i mogę śmiało powiedzieć, że w wieku gimnazjalnym ciężko było mi uporać się z tą grą.
[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]
World of Warcraft trafił w liceum i chociaż podobała mi się gra, a nawet miałem prawdziwych przyjaciół, z którymi mogłem się bawić, nigdy, przenigdy nie osiągnął 60. Było fajnie, po prostu się nie trzymało.

W podobny sposób przejrzałem AION, Guild Wars i Rift. Gatunek nie zaczął mi towarzyszyć aż do Guild Wars 2. Obecnie zmieniam się między GW2 i Neverwinter.

Moje niedawne zaangażowanie w moją pierwszą kampanię D&D [w wieku 28 lat, czy możesz w to uwierzyć?] Sprawiło, że zacząłem myśleć o tych grach w nowym świetle. Uwielbiam uczucie, które dał mi D&D. Gram prawdziwą postać. Wybraliśmy się na przygodę i wkrótce znowu to zrobimy. Żadnego expa do mierzenia, żadnego sprzętu, o który mógłbym się naprawdę martwić, ale dało mi to wspaniałe poczucie spełnienia.

Gry takie jak Guild Wars są zabawne w ten sam sposób, ale po pewnym czasie zaczynam czuć, że po prostu zaznaczam pola. Jest tam historia, ale to nie to samo. ESO było podobnie. To naprawdę wyglądało jak mod dla wielu graczy. Byli tam inni gracze i czasami grałeś z nimi, ale chodziło o ciebie. Niewiele było interakcji ze światem zewnętrznym, które nie były wymuszone. Może po prostu robię to źle.

Jedyną grą, która dała mi poczucie bliskości pióra i papieru, były Dragonrealms. Pamiętam chwile, kiedy po prostu siedziałem w gildii Paladins, rozmawiając z bardziej doświadczonymi graczami. Polowaliśmy w grupach tylko dlatego, że mogliśmy, a nie dlatego, że musieliśmy. Ani razu nie czułem presji na swój poziom postaci i po prostu grałem dla dobra gry.

W końcu zrezygnowałem z MUDów z powodu moich problemów poznawczych. Nie potrafię odróżnić jednego pokoju od drugiego, a kiedy polecenie Kierunki stało się bezużyteczne i musiałem polegać na mapach innych firm, to po prostu było za dużo.

Wydaje mi się, że chcę powiedzieć, że współczesne gry MMORPG, przynajmniej dla mnie, zaczęły przypominać gry dla jednego gracza, w których inni grają w tym samym czasie.

Czy są jakieś gry, które są czymś więcej niż tylko grami akcji / przygodowymi z progresją? Wiem, że w większości gier MMO są grupy RP, ale nigdy nie wydaje się, że są obsługiwane. Pracujesz z tym, co masz w grze, ale gra była zawsze zaprojektowana do czegoś innego.

Na razie docenię fakt, że Neverwinter ma system odlewniczy i zwykle mogę zorganizować imprezę, ale to nadal nie to samo.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Ravenclau dnia Nie 11:51, 23 Sie 2020, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum GOTHIC WEB SITE Strona Główna -> Inne Gry / RPG/MMORPG Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

Chronicles phpBB2 theme by Jakob Persson (http://www.eddingschronicles.com). Stone textures by Patty Herford.
Regulamin